Studijos ISM #2

ISM_universitetas_Kaune

(wikipedia.org/nuotrauka)

Pasistengsiu laikas nuo laiko parašyti apie naująsias studijas ISM universitete. Dalinuosi įspūdžiais iš antrosios kelionės.

Vėluodami pasiekėme Kauną. Pirmoje dienos pusėje paskaitas vedė dr. Eglė Katiliūtė. Suprantu dėstytoją. Su 80 žmonių auditorija nelabai ką galima nuveikti apart paskaitos išdėstymo. Gal todėl kartais tapdavo nuobodoka.

Vėliau buvo liepta pasiskirstyti į grupeles atsižvelgiant į švietimo sistemos lygmenis (ikimokyklinis, priešmokyklinis, pradinis, pagrindinis, gimnazijos ir t.t.). Šis darbas išryškino labai skirtingas esamų studentų pozicijas.

Į studentų gretas pateko labai marga publika: mokytojai, mokyklų vadovai, švietimo skyrių ir centrų darbuotojai, ŠMM, ŠAC, ITC (jei neklystu) atstovai. Jei pirmųjų paskaitų metu skirtumų nesimatė, tai dabar skirtingos nuomonės vis labiau ryškėja. Nežinau ar gerai ar ne, bet mes (mokytojai) jau pastebėjome kai kurių įstaigų atstovų polinkį į teorinį išmanymą, kuris kartais kardinaliai skiriasi nuo „praktikų“ teiginių. Iš kitos pusės – tai iššaukia diskusiją ir pagyvina paskaitą.

Antrąją dieną paskaitas vedė mums jau pažįstamas K. Pukelis. Pirmoje dalyje dėstytojas leido grupelėms norinčiųjų pristatyti savo pamąstymus iš praeitos paskaitos. Antroje dalyje vėl laukė teorinė, šiek tiek migdanti, paskaita.

Modulio vadovas spėjo suformuoti ir namų darbus. Pradžioje mums pasirodė, kad jie sugalvoti kiek chaotiškai. Tačiau dabar žvelgiant į užduotį matosi racionalumas ir nauda. Vėl darbas grupėse. Daug naujų dokumentų, straipsnių, ataskaitų.

Laukia dar vienas išvykimas į Kauną ir viską reziumuos egzaminas. Sunku nuspėti kokio lygio galėtų jis būti. Gal todėl jo ir laukiam su nekantrumu ir šiokia tokia baime.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply