Naujų mokslo metų (2012-2013) belaukiant

412989823_ea398df6f3

(thecreativepenn.com/nuotrauka)

Baigėsi vasara, ateina nauji mokslo metai, atbunda ir tinklaraštis. Simboliška, kad rašau būtent šiandien. Jei atsiverstumėte kalendorių pastebėtumėte, jog rugpjūčio 31 diena įvardijama kaip interneto dienoraščių (blogų) diena. Todėl logiška būtų visus savo kolegas tinklaraštininkus pasveikinti ir palinkėti kūrybiškumo, unikalumo ir produktyvumo.

Po tokios įžangos grįžtu prie mokyklos ir mokymosi reikalų. Praeitą savaitgalį teko pradėti mokslo metus ISM universitete. Prisipažinsiu, sunkokai sekėsi susikaupti paskaitose tas dvi dienas. Daugelis kolegų gyveno vasaros įspūdžiais, o ir dalyko dėstymas nebuvo toks jau “kabinantis”. Gal apie tai plačiau pakalbėsiu atskirame įraše.

Per keletą dienų pasiruošiau kabinetą. Šiek tiek pakeičiau aplinką, vis gi norisi, kad mokiniai priprastų prie kaitos ir priimtų ją kaip natūralų procesą. Iš pagrindų peržiūrėjau savo turimą mokymo medžiagą ir pasistengiau kuo logiškiau ir paprasčiau ją išrūšiuoti.

Šiais mokslo metais turėsiu gana įdomų mokinių kontingentą:

  • 1 aštuntokų klasę
  • 1 devintokų klasę
  • 1 dešimtokų klasę
  • 1 vienuoliktokų grupę (išplėstinio kurso)
  • 1 vienuoliktokų grupę (bendrojo kurso)
  • 2 dvyliktokų grupes (išplėstinio kurso)

Pradžioje abejojau dėl tokio plataus klasių išsidėstymo, bet dabar nuomonę pakeičiau. Pamačiau daug galimybių kalbant apie integruotas pamokas, pamokas už mokyklos ribų, turistų būrelio veiklą, geografinius renginius. Žodžiu, buvusi šiokia tokia pesimistinė nuotaika peraugo į optimistinius planus.

Ką tik baigėsi mokytojų posėdis. Gavome visą “dozę” naujos informacijos. Eilinį kartą supratau, žmonės, kurie kelia klausimus, stipriai nervina kitus. Tačiau paradoksas tame, kad klausimai būna apie labai svarbius dalykus, kurie rūpi daugeliui. Savo ruožtu jie pasirenka tylėjimo ir to, kuris klausinėja, smerkimą.

Štai tokie artėjantys nauji mokslo metai.

You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response to “Naujų mokslo metų (2012-2013) belaukiant”

  1. e says:

    Sekmes su dvyliktokais

Leave a Reply