Mokėjimas mokytis – dar toli iki to…

abonly2 (1)

(htmlgiant.com/nuotrauka)

Vakar paplanavau su savo vyresniais mokiniais pasidarbuoti grupelėse bei tuo pačiu išbandyti naujai gautas knygas (kurioms skirsiu atskirą įrašą). Metodas jau tapęs tradiciniu. Praktiškai niekada neturėdavau bėdų. Su vienomis klasėmis sekdavosi lengviau su kitomis sunkiau, bet rezultatą pasiekdavome.

Šiandien mano 11-okai iškėlė baltas vėliavas. Viena grupė dar šiek tiek “įkabino”, kita “užbuksavo”. Teko keisti planus. Pradžia atrodė daug žadanti. Suskirsčiau juos į 4 grupes (po 3 – 5 mokinius). Pasakiau pamokos tikslą, organizavimo tvarką, pateikiau darbo priemones (šiuo atveju naująsias knygas). Su dvejomis temomis jie jau buvo susipažinę, kitos dvi kiek primirštos. Pasiruošimui skyriau plius minus 10 minučių. Prašiau paminėti tik patį pagrindą, kolegoms  nurodant knygoje reikiamus paveikslėlius, schemas, žemėlapius.

Niekaip viena iš grupių to nesugebėjo. Pirmajai grupei stengiausi kiek padėti, bet praktiškai gavosi mano kalba, todėl į antrosios grupės darbą nesikišau. Rezultate – sėdėjau ir stebėjau kaip jie chaotiškai bando pristatinėti ir galų gale pasiduoda.

Eilinį kartą įsitikinau, kad mokykloje mes nemokome mokinių mokytis. Jie neturiu gebėjimų mokyklinėje veikloje taikyti vieną ar kitą metodą tam, kad palengvintų savo darbą. Jie nemoka konspektuoti, išrinkti raktinių žodžių ar pagrindinės minties. Jie nežino darbo grupėje principų, pristatymo ar kalbėjimo auditorijai tipų ir principų. Jie tikrai daug ko nežino, o nežinojimas veda į negebėjimą.

Bet mokiniai nėra kalti. Man taip piktą darosi klausantis kitų kolegų mokytojų (nebūtinai savo mokyklos). Pastoviai girdžiu kalbas apie prastėjančius rezultatus, nenorą mokytis, tingėjimą ir panašius marazmus. Nė velnio! Ir nė vienas tyrimas manęs negali įtikinti, jog mūsų vaikų žinios ir įgūdžiai prastėja. Tai mes – suaugę, bandome save pateisinti ir parodyti kokie esame gudrūs ir protingi, o vaikai to nesugeba. Rezultate viskas atsispindi švietimo sferoje.

Senais tradiciniais metodais bandome mokyti jaunąją kartą. Kemšame jų galvas faktais ir žiniomis. Perskaityk – išmoks – parašyk. Amžinoji triada. Atrodo, kad jos karaliavimas niekada nesibaigs. Kalbu iš savo patirties. Įstojus į universitetą viskas apsivertė aukštyn kojomis. Be kalimo čia atsirado jau mano minėti metodai. Atsistoji prieš auditoriją ir dreba kinkos. Dėstytojas liepia pristatyti vieną ar kitą temą, tam sugaišti marias laiko, nes normaliai nemoki atsirinkti svarbiausios informacijos. Dėstytojas dėsto teoriją, o tu negali konspektuotis, nes nespėji.

Čia galėčiau vardinti begales pavyzdžių, bet nuo to padėtis nepasikeis. Nesu aš revoliucionierius. Dirbu tokioje konservatizmu apipintoje aplinkoje, tenka taikytis prie reikalavimų, kurie nebūtinai privalo būti įteisinti oficialiai. Kartais pagalvoju, kad tikrai norėčiau dėstyti dalyką pavadinimu – “Mokėjimas mokytis”. Mintyse turiu net mini programėlę pasidaręs… Na, bet užteks svajoti. Grįžtu pas savo 11-okus  ir bandau užbaigti mintį, nes kaip matau įrašas gausis ilgas.

Stengsimės įvaldyti darbo grupėje metodą. Pastimuliuoti motyvacijai įvesim vertinimo kriterijų. Žodžiu tobulėsim, sieksim rezultatų (kurių reikalauja suaugusiųjų sukurti standartai). Niekur nedingsim. Gal kada jie supras mano pastangas…

18 Comments

 1. Benas said:

  Tiesa sakant tai tu darai puikų darba mokindamas juos dirbti grupėmis ir kaip pats sakai mokini juos mokintis. Gaila, bet tokių mokytojų yra vienetai. Beje tesk mokinima, mokytis, nes jums prireiks daug mažiau laiko juos išmokti, ir tai reiškia, kad bet kokiu atveju spėsit juos išmokyt :)

  January 11, 2011
  Reply
 2. Žymantas said:

  Žiaurut žiaurutėliai.

  Nesuprantu aš to dirbimo grupėmis ir galbūt nesuprasiu iki studijų. Kam iš viso to reikia? Ar kai ateini laikyti geografijos valstybinį egzaminą laikai grupėse?
  Ir iš vis ką tai duoda? (Jūsų visų atsakymas aišku bus: “Padeda bendradarbiauti, “atskleidžia” žmones)
  Nežinau kaip kitose mokyklose ar klasėse, tačiau man jau teko dirbti grupėse prieš šią geografijos pamoką. Kaip viskas vyksta?
  Susėdome grupėmis ir visi laukiame kol kas nors ką nors pradės daryti, kol galų gale koks nors mokytesnis mokinys pradeda rašyti ir nuo jo visi nusirašo. (Tik tiek gerai, kad iš to darbo rašomi geri pažymiai.)

  Aš suprantu mokymasi taip:
  Atėjai į pamoką, tau išaiškino pamoką, susitari kada rašysi atsiskaitimą ir sutartą datą parašai.
  Nekenčių darbo grupėse! Vo ir pasakiau.

  January 11, 2011
  Reply
 3. said:

  Žymantai, labai gerai, kad išsakai savo poziciją. Aš tai vertinu. Gera žinoti, kad mano 11-okai nėra papūgėlės, kurios sugeba tik atkartoti, o turi savo tvirtą poziciją.
  Kas apie darbą grupėse – tavo supratimas apie mokymąsi gana skurdus ir to priežastį aš išdėsčiau savo įraše. Noriu tikėti, kad pabaigęs mokyklą tu tai suprasi ir įvertinsi mano pastangas.

  January 11, 2011
  Reply
 4. Pagarba už norą išmokyti mokinius mokytis ir kritika už darbo grupėse skatinimą.

  Nereikia atskiro dalyko “Mokėjimas mokytis” – tai gali (ir turi) būti integruojama į visas pamokas, visus dalykus. To link bandoma judėti ir keičiant ugdymo programas (http://www.delfi.lt/news/daily/education/mokinius-mokys-mastyti-o-ne-kalti.d?id=40582651), tik šiek tiek abejoju, ar iš viršaus nuleisti nurodymai bus efektyviai įgyvendinti, jeigu mokytojams bus paprasčiau laikytis senųjų metodikų. Mokymas mokytis, mąstyti, diskutuoti ir pristatyti bus efektyvus tik kai patys mokytojai tikės, kad tai svarbu lygiai taip, kaip ir žinios.

  Todėl tęsk savo darbą, nenuleisk rankų, kad ir kokioje konservatyvioje aplinkoje dirbtum. Baigę mokyklą, dauguma tavo mokinių didžiąją dalį informacijos pamirš, tačiau jeigu suteiksi jiems gyvenime reikalingų įgūdžių, jie dar ilgai prisimins tave kaip gerą mokytoją. Bent jau aš labiausiai gerbiu tuos savo mokytojus, kurie buvo ne tik geri dalyko specialistai, bet ir geri žmonės.

  O kalbant apie darbą grupėse, tai yra blogis. Grupėse didžiąją dalį darbo nuveikia gabiausi mokiniai, kiti paprastai tik parazituoja. Jeigu įvertinimas už grupės darbą yra vienodas visiems grupės nariams, tai dar blogiau. Iš tokios sistemos silpniausi mokiniai gauna per mažai edukacinės naudos ir per daug gerus įvertinimus. Darbas grupėse prasmingas tik tada, kai nepriklausomai nuo visos grupės rezultatų, kiekvienas mokinys gauna individualų įvertinimą pagal savo indėlį į grupės darbą. Tačiau tokį teisingumą įgyvendinti daug sunkiau nei tuo atveju, kai visi dirba savarankiškai.

  January 11, 2011
  Reply
 5. Laimonas said:

  Jei kalbant apie darbą grupėse, tai koks tas darbas bus (grupinis ar vieno žmogaus) priklauso nuo pačių grupės narių. Aišku dažniausiai būna vieno žmogaus (kalbu iš savo patirties).
  Pavyzdžiui per kitą pamoką mes taip sėdim grupėse. Ir jau gan ilgą laiką. Jei darom kokį praktinį darbą, tai dirbam jau visi (nors yra vienas toks, kuris prie darbo prisideda labai minimaliai), o jei būna paprastas darbas (klausimų atsakinėjimas, užduočių atlikimas ir t.t.), tai dirba tik vienas žmogus. Aišku, mokytoja paklausia kas ką diro, kaip prisidėjo. Na,o mes norėdami būti draugiški, sugalvojam ką nors ir pasakom (pameluojam), kad jis kažkuo tai prisidėjo.O blogiausia tame, kad jis net ačiū nepasako..

  Kartais net neaišku ar naudingas tas darbas grupėse, ar ne… Geroji pusė yra ta, kad galima pasidalyti darbais, pasitarti dėl kažkokio tai iškilusio klausimo ir pan. Blogoji pusė – vienas žmogus uždirba visai grupėj pažymį, o tie kurie tinginiauja, patys visai nieko neišmoksta…

  P.S. Kalbu iš patirties…

  January 11, 2011
  Reply
 6. said:

  Vilhelmai ir Laimonai, jūs kalbate apie darbą, kurio motyvacija – įvertinimas (dažniausiai tai pažymys). Ne visada šio metodo galutinis produktas turi būti įvertinimas.
  Šiaip daugeliu atveju aš sutinku su jumis. Yra nemažai minusų dirbant grupėse. Šis metodas labiau tinkamas ten, kur besimokančiųjų motyvaciją yra aukšta, kiekvienas nori vienaip ar kitaip prisidėti prie grupės sėkmės. To pasekoje “parazitams” nėra vietos grupėje, jie greitai pastebimi.

  January 11, 2011
  Reply
 7. Žymantas said:

  Laimonas rašė:
  “Na,o mes norėdami būti draugiški, sugalvojam ką nors ir pasakom (pameluojam)”
  Taip. O jeigu nepameluosi ir pasakysi pvz: “šitas nedirbo”, tai jis ištrimituos visai mokyklai koks tu esi nedraugiškas ir “be ryšio”. Svarbiausia atsiminti, kad kaime gyvenam. (:

  January 12, 2011
  Reply
 8. said:

  Dėl darbo grupėse, tai viskas priklauso, nuo gabiojio mokinio, kadangi man juo tenka būti 9 atvejais iš 10, tai galiu pasakyt, kad dirbti aš priverčiu visus, pagal sugebėjimus :)

  January 12, 2011
  Reply
 9. aurelija said:

  Dešimtokams skyriau darbą grupėse, kai mokėmės apie alternatyvius energijos šaltinius. Kiekvienas grupėje turėjo savo veiklos sritį,kurią turėjo pristatyti ir kurios numesti kitam negalėjo. Darbų buvo visokių. Jaučiau, kad kai kurie buvo gelbėti draugų paskutiniu momentu,kad tik nesužlugdytų bendro reikalo. Bet didžiausia problema, kad vertinant visi tikisi gero pažymio. O kaip pasverti? Negailiu mokiniams pažymių, bet ir mokiniams nepatinka toks darbas, nes vieni už ačiū gauni, o kiti už visą nuveiktą darbą. Net jei jie patys įvertintų savo indėlį, kaži ar visada tai būtų padaryta teisingai.
  Kam tai bus reikalinga ateity? Mes nežinome, kokių žinių Jums, mielieji mūsų mokiniai, prireiks ateityje. Bet mes galime išmokyti dirbti grupėse, tartis, diskutuoti, nusileisti vardan bendro tikslo, savo ambicijas ar norus padedant į šalį. Ar jums patiems nepabodo toks mokymasis – tik dėl kontrolinio, tik dėl pažymio.Tai primena bulimikės gyvenimą – pavalgyti tik tam, kad galėtum išsivemt
  Žinot, koks lengviausias darbas mokytojui? Laba diena, užsirašykite klausimus, suraskite vadovėlyje(pasakom psl.)atsakymus, surenkam sąsiuvinius.Ir štai jums darbas tyloje visą pamoką. Ir tvarka, ir pažymių bus. Ar norėtumėt to 10 mėn. po 6-7 pamokas per metus?

  January 12, 2011
  Reply
 10. Žymantas said:

  Aurelija rašė:
  “Ar jums patiems nepabodo toks mokymasis – tik dėl kontrolinio, tik dėl pažymio.”
  Galbūt, tačiau parašęs kontrolinį esi 100 proc. užtikrintas, kad čia tu esi užsidirbęs ir būtent tave mokytojas taip įvertino.


  “Bet mes galime išmokyti dirbti grupėse, tartis, diskutuoti, nusileisti vardan bendro tikslo”

  Niekas ir netrugdo Jums (ar kitiems mokytojams) mokyti, dirbti grupėse ar bendradarbiauti. Tik nebūtina rašyti pažymių, nes jis šioje vietoje viską sugadina. Jūs pati rašėte “O kaip pasverti?”. Niekaip.

  “Ir štai jums darbas tyloje visą pamoką. Ir tvarka, ir pažymių bus. Ar norėtumėt to 10 mėn. po 6-7 pamokas per metus?”

  Ar čia skaitosi ne individualusis mokymąsis?

  (Tik nepagalvokite, kad prie Jūsų “kimbu”. Tik šiaip, noriu padiskutuoti.)

  January 12, 2011
  Reply
 11. said:

  Žymantai – kiekvienas darbas turi būti vertinimas, tiesiog Aurelija kalba apie tai, kad tą sunku padaryti. Sutinku, vertinti nebūtinai visada, bėda tame, kad mes kol kas nelabai suprantame vertinimo paskirties, o tai jau atskira diskusija.
  Individualų darbą Žymantai vėl gi tu supranti labai siaurai, viską suvedi į žinias. Tačiau mokykla tai ne vien žinios, ar galima gebėjimus patikrinti “užduotu darbu tyloje visą pamoką”? Aš sakau, kad ne. Tam reikalingi įvairūs mokymosi metodai: darbas grupėse, darbas porose, atsakinėjimas prieš klasę, pristatymai, prezentacijos, konferencijos, diskusijos, žaidimas ir t.t…

  January 12, 2011
  Reply
 12. aurelija said:

  Ar mokaisi dėl to, kad tau tai įdomu (geografijos galima nesimokyti – tik sek informaciją, domėkis viskuo ir gebėk pritaikyt reikiamu momentu)? Ar tik dėl to, kad gautum gerą pažymį? Gyvenime, deja, daugiausiai pasiekia ne pirmūnai (gal su retom rečiausiom išimtim).
  Manau, kad mokykloje per daug mokoma dalykų, kurių gyvenime niekada neprireikia. Bet juk kitaip ir mokslas nesivystytų, jei tik apie naudą buityje ar gyvenime kalbėtume.
  Sutinku, kad darbo grupėje galima būtų ir nevertinti. Bet juk mokiniams taip norisi gauti atlygį (paskuba paklausti “O pažymius ar rašysite?”). Aišku, galima kaupti balus, bet mokytojai žino, kokia tai sudėtinga buhalterija.
  Na o tos pamokos, kai reikia rasti atsakymus ir įrašyti reikiamose vietose man labiau primena ne individualų mokymąsi, o Pavlovo šuns refleksą. Individualu būtų, jei pats ieškotum atsakymo įvairiuose šaltiniuose, atsakymai tavo ir draugų skirtųsi, o reiktų įvertinti ir atsirinkti teisingą (naujausią). O laiko kiek tai užimtų? Užtat vadovėliai sutaupo laiko, kai kada klaidina (visada svarbiausia dar informaciją kritiškai priimti.)

  O gyvenime svarbiausia tikrai ne pažymys iš chemijos ar biologijos. Kai draugauji ar bendrauji su žmogum, neklausi, koks jo atestato vidurkis. Nes svarbūs gyvenime kiti dalykai. Svarbiausia – žmogaus ryšys su žmogumi(A.de Sent Egziuperi)

  January 12, 2011
  Reply
 13. Eldorado said:

  Labas kolega,

  Iš tikrųjų senai žiūrinėju tavo blogą. Esi šaunuolis, smagu matyti jaunus imlius tobulėjančius žmones. Norisi tik pakomentuoti šią darbo grupėse problemą. Susodinimas po 4-5 ir liepimas jiems dirbti nėra darbas grupėse, oi kaip ilgai reikia juos instruktuoti, mokyti ir po mažą žingsnelį eiti link gebėjimo dirbti grupėse. Vaikai nemoka to automatiškai, tada visi žinom, kaip tas darbas vyksta. Bet galima link to ateiti, po žingsnelį, pradžiai dirbant porose, po truputėlį pridedant apimties, užduočių, kol mokiniams tokia savarankiška grupinė veikla bus įprasta.

  P.S. Asmeniški linkėjimai Laimonui :)

  January 14, 2011
  Reply
 14. Laimonas said:

  Ačiū už linkėjimus :) ir pritariu jūsų nuomonei. Bet vistiek mano manymu nereiktų per daug dažnai dirbti grupėse (aišku geografijos pamokose to nėra), nes paskui vat taip ir būna, kai atsiranda tu “parazitų”, jie taip nieko ir neišmoksta patys. O kad mokinti dirbti grupėse reikia, tai tikrai :)

  January 14, 2011
  Reply
 15. said:

  Pritariu tiems, kurie sutinka, kad darbas grupėse yra blogai. Man asmeniškai nėra nieko blogiau kaip dirbti grupėse, na savaime suprantama, tuo metu galima gauti gerą pažymį nieko nedarius, bet kokia iš to nauda? Pamąstykime logiškai: Nuo kada tarkime reikia 5 žmonių padaryti vienam plakatui ar kokiam tai konspektui?. To visiškai nereikia, gi nerašys kiekvienas žmogus po sakinį, ar ne pieš atskiros piešinio dalies. Darbas su suolo draugu – taip tai yra neblogai , tada darbą dar galima kažkiek pasidalinti, aptarti ir pnš. Na bet labiausiai, nebijosiu pasakyti NEKENČIU darbo grupėse, kuris yra liepiamas padaryti namie, t.y – skaidrės, plakatai ir panašiai. Koks gali būti darbas,jei skaidres darys 5 žmonės ?? Tą sakau iš patirties. Dažniausiai man viskas kliūna daryti, kadangi esu draugiškas ir galiu tinginį klasioką išsukti iš bėdos.
  Pavyzdys:
  Jų yra daug , bet pasakysiu paskutinį, tai buvo geografijos namų darbai – skaidrės.
  Na ir ką manote, ogi aš vienas, paėmiau ir padariau skaidres, nes nebuvo kitos išeities, kadangi kitiem grupės dalyviams atvirai pasakius buvo **, nenoriu keiktis , bet jau taip gaunasi , na dar vienas grupiokas buvo , kuriam kažkiek tai rūpėjo, jis norėjo padėti, bet ir tai darbas jam atkrito. Kitiems likusiems 3 klasiokams liepiau pasiieškoti informacijos papildomai, daviau temas, tačiau jie tą papildomai , suprato taip , kaip nusirašymą nuo skaidrės ant lapelio , kad nereikėtų mokytis atmintinai. Na ką gavome po 9 ir visą tai iš mano vieno darbo… Toliau visko nebepasakosiu, kas vyko po to.
  Na tiesiog norėjau pasisakyti, kad darbas grupėse nėra naudingas, bent mano manymu…

  January 23, 2011
  Reply
 16. said:

  visko neskaičiau, bet manau, prasmingam darbui grupėje reikai 3 dalykų:
  - grupė iki ~5 žmonių
  - visų lygis panašus (kad nebūtų parazituojančių :)
  - motyvacija/susidomėjimas (na kaip ir visur mokymesi, turbūt…), nes čia reikia patiems stengtis, mokytojas už rankos (minties) neveda…

  January 27, 2011
  Reply
 17. andrejus said:

  LENGVI,GREITI,GERI,PINIGEI !!,
  Jeigu ieskai gerai ir tikrai apmokamo darbo namuose,
  butinai tai perskaityk, nes naudinga.
  Skaitant si straipsni jus galite pakeisti savo gyvenima!
  Tai pakeite mano gyvenima…
  As aptikau tai viename is skelbimu ir nusprendziau pabandyti.
  Dalyvaujant ivairiuose forumose, as randu sita straipsni,
  kuriame sakoma, kad galima padaryti tukstancius litu
  per keleta savaiciu idedant tik 12litu. Nesamone, pagalvojau,
  tai turetu buti eilinis budas apmauti „lochus”,
  bet nusprendziau perskaityti ir suzinoti
  ka man kisa…
  Toliau ten sakoma, kad reikia persiusti po 2lt i banko saskaita ,
  kiekvienam is saraso apacioje. Paskui isbraukti pirma
  saskaitos numeri ir irasyti savo saskaitos numeri i paskutine sesta eilute,
  ir talpinate sita straipsni kaip minimum 200 forumuose ir skelbimuose.
  Jokiu apgauliu… As pamasciau, kad nieko neprarandu isskyrus savo 12lt ir
  nusprendziau pabandyti.
  Ir atspekit kas???
  Po keliu dienu man i saskaita pradejo kauptis pinigai… As negalejau
  patiketi savo akimis, jog tai veikia.
  Per pora savaiciu susikaupe apie 2000lt , po triju savaiciu prisidejo dar
  apie 2000lt. dbr turiu uzdirbes 4000lt ir neskaitant smulkiu islaidu.
  Po pusantro men turetu buti apie 16000lt . Ir sita suma po truputi toliau dides.
  O prasidejo tik nuo 12lt…
  Noriu su jumis pasidalinti kaip tai dirba, nes tai naudinga ir jums, ir man.
  As jums pazadu, jeigu jus tiksliai seksite instrukcija ir neturesite
  vilciu gudrauti, jus pradesite gauti daug daugiau pinigu, negu tikites,
  per daug nesistengdami.
  Pasiulymas: Perskaitykite tai pora kartu!!! Issaugokite savo kompe, sekite
  instrukcija ir pinigai neprivers jusu laukti. Sutikite – tai paprasta!!!
  Tai absoliuciai legalu, tai tik bankine pinigu pavedimo operacija, ir jusu
  indelis yra tik 12lt ir pora valandu internete…
  Svarbu: Tai ne apgavyste ir visiskai legalu ir jus niekuo nerizikuojate ir
  neprarandate, bet tai tikrai dirba!!!
  Atkreipkit demesi: Tiksliai sekite instrukcija ir 60000lt ir daugiau bus
  jusu nuo 40 iki 80 dienu laikotarpije.
  Visa tai sekmingai veikia del dalyviu saziningumo.
  Yra trys paprasti ZINGSNIAI:
  (1). Jei dar neturite, jums reikia atsidaryti saskaita betkuriame lietuvos banke.
  (2). Pirmiausia I zemiau esancia 6 banko saskaita perveskite 2lt.
  Po to perveskite po 2lt ir i sekancias banko saskaitas. Visa
  tai ivykdzius, jus padarete paslauga, ir svarbiausia – tai visiskai
  legalu. Jus taip pat prasote teisetos paslaugos, uz kuria mokate. VISEM PERVESK PERVESK PO 2. LT. (1). LT477300010124939575
  (2). LT817300010103291085
  (3). LT377044000134646881
  (4). LT257300010125170443
  (5). LT317290000018710862 (6). LT217044000256648822 Dabar isbraukite is saraso Nr.1 saskaitos numeri,
  perneskite visas saskaitas vienu eiles numeriu i virsu,
  o i atlaisvinta Nr.6 eilute irasykite savo banko
  saskaitos numeri. Sarasas turetu atrodyti taip: PAVIZDIS (1).LT817300010103291085 (2).LT377044000134646881
  (3).LT257300010125170443 (3). Darykite bet kokius pokycius, bet islaikykite pagrindine ideja,
  Isplatinkite sita straipsni kaip minimum 200 forumuose ir naujienu juostose,
  skelbimuose arba asmeniniais laiskais, isidemekite – kuo daugiau informacijos pasklis apie si
  straipsni, tuo didesnes bus jusu pajamos ir tos pajamos tesiogiai priklauso nuo jusu.
  Sitas biznis sekmingai gyvuoja ir klesti del dalyviu saziningumo ir rimtumo. tdl viska
  atlikite kruopsciai ir nepagailekite 12lt nes jums tai atsipirks su kaupu. saziningumas daro pinigus.
  Ir kada jus pasieksite pirma eilute,
  jus turesite tukstancius lt tiesiog kaip saraso kurejas!
  Tai kainuoja tik 12lt ir kelias valandas nesunkaus darbo internete!!! Uzsiimkite tuo
  dabar, neatidekite rytdienai!!! Laikas pinigai!!!
  O dabar as papasakosiu, kodel jus bet kokiu atveju nieko neprarandate, o
  tikrai islosiate. Tiesiog paprasta aritmetika.
  Sakysim is 200 laisku ar straipsniu as gausiu 5 atsakymus (menkas rezultatas),
  tai reiskia as uzdirbsiu 10lt budamas sestoje saraso pozicijoje.
  Dabar sitie 5 zmones isplatina dar po 200 pranesimu
  su jusu saskaitos numeriu jau 5 pozicijoje, ir pastariesiems taip pat atsako
  tik po 5 zmones – tai jau 500lt i saskaita.
  Toliau sitie 25 zm. daro po 200 patalpinimu su jusu sask.Nr. 4 pozicijoje
  ir atsako vel 5 zm. – pajamos 2500lt. Toliau sitie 125 zm. patalpinus po 200
  pranesinu ir gavus po savo 5 zm. jums duoda 12500lt pajamu (jus 3 pozicijoje)
  Toliau dar idomiau: sitie 625zm. daro 200 patalpinimu su jusu sask. Nr. 2
  pozicijoje, atsako velgi po 5 zm. – tai 62500lt.
  toliau paskaiciuokite kokie pinigai cia, ir visai nesunkiai uzdirbti.
  Ar ne ispudingas skaicius? Ir tai tik uz pirmutinius 12litu.
  siame biznyje svarbiausia buti saziningam. kitaip nieko nesigaus.
  Ar jus galite isivaizduoti kiek zmoniu kasdien visame pasaulyje prisijungia
  prie interneto ir skaito sita straipsni, kaip ir jus dabar skaitote!!!
  Kiekviena diena internete pasirodo nuo 200 iki 500 nauju vartotoju.
  Ir toliau dideja!!!
  Kokie sansai, kad jie uzsinores pameginti save kokioj nors naujovej???
  Ar ysivaizduojate kokios galimybes!!! Su 12lt ir keliomis valandomis internete.
  Kaip paskleisti informacija internete?
  (1.) Atidarot paieskos serveri google.com , jei zinote kitokiu paieskos serveriu tj gerai.
  (2.) Rasom raktini zodi – forumas, skelbimas, naujos grupes, ir kt.
  (3.)Paieska suras simtus forumu ir skelbimu skilteliu, kur jus ir galite patalpinti savo straipsni. BUVO MALUONO

  January 31, 2011
  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *