Kodėl perkami diplominiai darbai?

Money_Coins

(ecu.edu/nuotrauka)

Laikas nuo laiko pasirodo straipsniai apie baigiamųjų darbų pirkimą. Nieko naujo. Toks procesas egzistavo, egzistuoja ir jei niekas nesikeis – egzistuos dar ilgai. Tai jau tapo neblogu verslu kai kuriems asmenims. Universitetų Lietuvoje nemažai, studentų begalės. Norint baigti, reikia rašyti bakalaurinį ar magistrinį, o tam nėra laiko ir noro. Taip formuojama darbų pirkimo paklausa.

Rezultate – turime super gerus “specialistus”, kurie sugeba atsinešti panašaus tipo darbą  į ginimą ir iš jo išeitis gavus teigiamą įvertinimą. Štai ir tikrasis mūsų aukštojo mokslo veidas. Juokingiausias šioje situacijoje pačių universitetų požiūris. Jie žino apie šį verslą, deleguoja nepritarimą ir tokių studentų netoleravimą, bet kas iš to? Kaip konvejeris sukosi taip ir sukasi.

Visų pirma universitetai jau senai neatlieka savo tikrosios funkcijos – ugdyti akademinę bendruomenė, t.y. žmones, kurie dirba mokslinį, tiriamąjį, šviečiamąjį darbą. Dabartinėje situacijoje yra ruošiami visų galimų specialybių atstovai. Kitais žodžiais sakant, universitetai ruošia paprastu darbininkus. Jie 4 metus kankinasi ir po to dirba darbą, kuriam būtų užtekę kolegijos lygio. Ar toks žmogus yra suinteresuotas ir svarbiausia – ar sugeba paruošti baigiamąjį darbą? Aš manau, kad ne. Čia ir atsiranda terpė tų darbų pirkimui.

Jei jau universitetai taip noriai renkasi darbininkų ruošimą, tai gal laikas pagalvoti apie baigiamojo darbo formos keitimą. Beje, nesu prieš paprastą darbą ir tą esu kartojęs nekartą. Ne visiems skirta užsiimti mokslu, to ir nereikia. Gerbiu stalių, valytoją, kalvį, prekybos centro pardavėją ir t.t. Puikios profesijos, tik ar reikalingas, norint tuo užsiimti, universitetinis diplomas.

2 Comments

 1. [...] Labai vargstu su kursiniu. Sunkiau negu tikėjausi, tačiau net vargdamas su bakalauriniu, nesugalvočiau jo pirkti. Per daug įdomių temų randu. Žinoma, jei išmoksiu taupyti energiją, gal pinigai ir ims [...]

  May 22, 2010
  Reply
 2. said:

  Kai delfi perskaičiau orginalų straipsnį – perkalbėjau su keliais pažystamais dėstytojais. Visi jie teigė susidūrę su darbais, kurie tikriausiai buvo pirkti. Vienas net išreiškė nuomonę, kad perkama iki 50%-70% bakalauro ir iki pusės magistro darbų.

  Nei vienas iš dėstytuvų su kuriais kalbėjau nėra suinteresuotas tokius žmones pramesti.

  Beje, kai jaunystej JAV magistratūroj mokiaus, tai man buvo suteikti 3 variantai: rašyti magistrinį darbą, atlikti mokslinę praktiką (nelabai žinau kas tai, bet variantas buvo) arba pasiimti kelis papildomus modulius. Didesnė dalis “grupioku” rinkdavosi papildomus modulius. Galbūt todėl kad daugelis magistrantų buvo vidutinio amžiaus dirbantys žmonės, kuriems reikėjo žinių, o ne popieriaus.

  May 23, 2010
  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *