Darbas grupėse – nevisiem ir nevisada (8-ų pamoka)

2137737248_e9f3e429d1

(publicrelatiosmatters.com/nuotrauka)

Artėja kovo 20-oji. Kartu su mokiniais bandysime paminėti Žemės dieną. Šiandien darbuojasi 8-okai, todėl sugalvojau jiems šiek tiek kitokią pamoką. Visų pirma, suskirsčiau juos į 4 grupes. Kiekviena iš jų išsirinko vadovus bei “dailinikus”. Pastarieji atsakingi už plakato parengimą pavadinimu – “Procesai, kurių metu teršiama aplinka”.

Visi kartu žiūrėjome trumpą video medžiagą. Po to aptarinėjome, diskutavome. Grupėms buvo iškeltas tikslas – parašyti laišką Žemei. Žinau žinau, skamba kiek banaliai ir vaikiškai. Bet norėjau išspausti iš mokinių kuo daugiau kūrybiškumo.

 

Teko nusivilti. Nenori jie įdėti pastangų. Pati pamoka vykusi, bet išryškėjo apatija kažką kurti. Grupėse darbavosi tik keli žmonės. Gerai, kad bent “dailininkų” grupelės nenuvylė ir paruošė visai neblogus plakatus.

Darbas grupėse, kaip metodas, geras pasirinkimas kūrybiškai klasei. Jei yra mokinių, atliekančių minčių generatoriaus vaidmenį, pamoka pavyks. Tačiau mažiau kūrybiškom klasėm darbas grupėse gali virsti chaosu ir visišku nenoru ką nors veikti. Iš 4-ių aštuntokų klasių minėtą metodą galiu taikyti tik 1-oje klasėje ir būti ramus, kad pamoka pavyks.

Metodo taikymui gali pagelbėti labai tikslūs nurodymai, darbų paskirstymas, griežtas laiko limitas. Kalbu apie klases, kurios nepasižymi dideliu kūrybiškumo potencialu. Jos labiau orientuotos į darbinę veiklą, todėl taikant minėtus reikalavimus gali pasisekti įgyvendinti užsibrėžtus tikslus.

One Comment

 1. said:

  prisiminiau savo studijas, kai liepė susikurt grupeles po 4-6 žmones. Tai mes buvome penkiese, kiti trise. Mes šiaip netaip besimušdami naktį nieko nenutarėm. Tuomet vienas padarė teorinę dalį, o mes trise ją įgyvendinom, o penkto taip daugiau ir nebematėm… Jam tik po to tą bendrą pažymį įrašė… Arba kitose grupėse darbą padarydavo vienas žmogus. :)
  Todėl manau, jei užduotis šiek tiek sunkesnė, kur reikia daugiau žmonių, jį dalinti į kelis etapus ir kad ir kiekvieną pamoką leisti kiekvienam grupės nariui pasisakyti po 1-2min apie savo nuveiktus darbus, arba tiesiog užduoti klausimus, kuriuos jūs sugalvosite. Bet jeigu klasėje jie gauna užduotį ir padalinti į grupeles nelabai ką nuveikia, tai reikia vėlgi visada išklausyti ką kiekvienas sugalvojo/padarė..
  dar kaip tik vakar kažkuria blog’e buvo rašoma apie brainstorminimą, tik neberandu :)

  March 17, 2010
  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *